Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 21. 10. 2021
déšť 15 °C 7 °C
pátek 22. 10. polojasno 9/3 °C
sobota 23. 10. slabý déšť 9/3 °C
neděle 24. 10. jasno 10/1 °C

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Navigace

Obsah

Rozloučení se školním rokem v mateřské škole

Bubnování s předškoláky proběhlo v naší mateřské škole v úterý 18. června pod vedením drum-faciliátora Jiřího Adama. Do této příjemné aktivity se zapojili nejen děti z mateřské školy, ale i „jejich dospěláci“. Skvělé bylo, že opravdu každý měl svůj hudební nástroj – perkuse, bubny.
Děti s napětím očekávaly, co je pro ně připraveno. Lektor je zaujal již zpočátku, kdy vzbudil jejich zájem společným rozbubnováním.
Dokázal všechny usměrnit, motivovat i zklidnit. Při aktivní hře poznali sílu rytmu, vnímali důležitost spolupráce, značně se prohloubil pocit sounáležitosti se skupinou.
Docházelo nejen k rozvoji rytmické stránky, ale i ke zlepšení nálady, aktivity mozku, schopnosti koncentrace.

Podle slavného principu J.A. Komenského „škola hrou“ předvedl zkušený drum-faciliátor Jiří Adam, jak lze všechny přítomné jednoduchou a zábavnou formou dovést k vytvoření jedinečného orchestru, při kterém na vlastní kůži poznají sílu spolupráce a sdílení dobrého naladění.
Společně s Jirkou prožili všichni strhující hudební show, ze kterého odcházeli příjemně naladěni, uvolněni, s dobrou náladou a plni pozitivní energie. Děkujeme za krásný zážitek.