Navigace

Obsah

Vídeň překrásná a slunečná

Za naše vítězství v anglické soutěži jsme se ve středu 5.6.2019 vydali s žáky ISŠ Jirkov na celodenní výlet do rakouské metropole.
Vídeň je opravdu překrásné město na řece Dunaj. Mohli jsme shlédnout mnoho památek a pamětihodností, např. Dóm sv. Štěpána, Schönbrunn - letní rezidence Habsburků, státní opera, Albertina, hotel Sacher, císařská hrobka a Mozartův dům. Počasí bylo velmi teplé, proto jsme se těšili do stínu tisů a habrů v bludišti v zámeckém parku. Dále jsme navštívili Dům moře v centru města, který představuje tropické sladkovodní a mořské ryby, největší rakouské akvárium, jedovaté plazy, zážitková akvária, krokodýlí park, tropické jedované žáby a mnoho dalšího. Jako poslední atrakce Vídně jsme obdivovali vídeňský architektonický skvost a zajímavost, kterou je Hundertwassehaus - barevné originální domy postavené Friedersreichem Hundertwasserem.
Zájezd byl skutečně velmi poučný, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o Vídni, strávili společně krásný den a mohli ochutnat světoznámý dort Sacher, vídeňskou kávu a k obědu si dát i vídeňský řízek...


Mgr. Dana Stružková
vyučující anglického jazyka