Aktuální počasí

Počasí dnes:

6. 7. 2020

oblacnosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě zpočátku až skoro jasno a odpoledne ojediněle bouřky. Denní teploty 21 až 25°C, na východě 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Obsah

Ferraty Děčín

V pátek 25.října jsme jeli do Děčína dokončit to, co jsme nestihli o zeměpisnou exkurzi. Netušili jsme co nás přesně čeká. Po příjezdu nás instruktoři rozdělili na 2 skupiny- 6.+7. třídu a 8.+9.třídu. Ti mladší dostali výzbroj na lezení po skalách – helmu, rukavice,……. Po rozdělení ještě na menší, asi pětičlenné skupinky, jsme se vydali k Pastýřské stěně. Každá skupina se první naučila, jak se bezpečně přichytit na lano, pak už začal tolik očekávaný výstup nahoru po skále. Měli jsme několik instruktorů a lezli více tras. Za krásného slunečného počasí jsme šplhali nahoru. Kdo se bál, mohl zůstat dole. Na konci všichni museli zdolat tzv. Karlův most po laně mezi skalami. Ti starší se v ten okamžik projížděli na koloběžkách a užívali si prohlídku města. Na vrcholu byl krásný výhled na Děčín a údolí Labe. Pak se obě skupiny vyměnily a vše se opakovalo. Po obědě se ještě vyrazilo na kamennou rozhlednu – Děčínský Sněžník.
Počasí nám přálo, vše perfektně vyšlo a my jsme si to náramně užili. Moc nás to bavilo a rádi bychom to někdy zopakovali.
Žáci 7.třídy